Bank BGŻ BNP Paribas odpowiada na potrzeby rosnącej grupy obywateli Ukrainy pracujących w Polsce

Opis oferty i obsługa w języku ukraińskim w wybranych oddziałach, pomoc przy uzyskaniu numeru PESEL i starter z kartą SIM z atrakcyjną taryfą połączeń na Ukrainę – to tylko część działań Banku BGŻ BNP Paribas skierowanych do obywateli Ukrainy, którzy mieszkają i pracują w Polsce. Bank systematycznie zwiększa liczbę klientów-obcokrajowców, oferując kompleksowe rozwiązania i zapewniając wsparcie po przyjeździe do Polski oraz informację, jeszcze zanim obywatel Ukrainy opuści ojczysty kraj.

Z myślą o rosnącej grupie obywateli Ukrainy pracujących i mieszkających w Polsce, Bank BGŻ BNP Paribas stworzył rozwiązania, które ułatwiają im zarządzanie finansami osobistymi oraz dostęp do usług bankowych.  Obywatele Ukrainy, by móc w pełni korzystać z usług bankowych (na przykład kredytów) muszą posiadać numer PESEL. Jeśli klient jest zameldowany w Polsce, posiada ważny paszport i wizę, pracownicy Banku mogą wspomóc go podczas wypełniania wniosku o nadanie numeru PESEL.  Dużym problemem w zakresie dostępu do usług bankowych jest też często brak polskiego numeru telefonu. Jest on niezbędny, by móc aktywować kartę płatniczą i w pełni korzystać z usług Banku.

Dzięki nawiązaniu współpracy z operatorem komórkowym T-Mobile, Bank BGŻ BNP Paribas bezpłatnie wydaje kartę pre-paid z atrakcyjną ofertą dla obywateli Ukrainy. Zgodnie z ofertą połączenia do wszystkich sieci na Ukrainie kosztują 28 groszy za minutę (połączenia dotyczą sieci: Vodafone, Lifecell, Kyivstar). Aktywacja usługi jest bezpłatna. Aktywacji karty można dokonać w każdym oddziale Banku BGŻ BNP Paribas. Obywatele Ukrainy mogą również korzystać z pomocy za pośrednictwem infolinii w języku ukraińskim. Bank przygotował w tym języku materiały informacyjne i promocyjne, a także ukraińską wersję strony internetowej, dzięki czemu klienci wiedzą o najtańszej na rynku i dużo korzystniejszej niż przekazy pieniężne możliwości przelewów pieniędzy na Ukrainę.