Bank BGŻ BNP Paribas wspiera startujący biznes

Jak wynika z raportu PARP 2016 o stanie sektora MŚP w Polsce, ponad połowa pracujących w całym sektorze przedsiębiorstw zatrudnionych jest w mikro i małych firmach. Grupy te generują blisko 40 proc. PKB. Niestety, proces zakładania firmy oraz związane z tym kwestie formalno-prawne są wciąż uciążliwe i czasochłonne, a młodzi przedsiębiorcy chcą przede wszystkim realizować swoje pomysły. Jak wskazuje analiza przeprowadzona przez Bank BGŻ BNP Paribas największą bolączką początkujących przedsiębiorców jest m.in. brak środków na start, prowadzenie księgowości, zachowanie płynności finansowej oraz wybór miejsca do pracy. W odpowiedzi właśnie na te potrzeby Bank stworzył ekosystem dla nowych firm.

Bank BGŻ BNP Paribas stworzył ekosystem usług skierowany do nowo powstałych firm. Klienci mogą liczyć na wsparcie Banku już od momentu zakładania firmy, po codzienne sprawy związane z prowadzeniem działalności. Początkujący przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z dopasowanych produktów pozwalających na bieżące finansowanie inwestycji już od pierwszego dnia działalności, prowadzenie konta i księgowości online, finansowanie faktur oraz wynajem innowacyjnych powierzchni biurowych.

W ramach Kredytu na Dobry Start Bank BGŻ BNP Paribas daje możliwość sfinansowania kosztów firmy od pierwszego dnia działalności. Początkujący przedsiębiorcy mogą uzyskać pożyczkę w kwocie od 30 tys. zł bez zabezpieczenia. Z Kredytu na Dobry Start mogą skorzystać osoby prowadzące działalność gospodarczą, które w okresie poprzedzającym rozpoczęcie działalności, zatrudnione były w tym samym sektorze gospodarczym na zasadzie umowy o pracę lub umowy zlecenia, w tym profesjonaliści z branży medycznej. Pakiet Lider na Dobry Start jest przeznaczone dla firm, które powstały w ciągu ostatnich 6 miesięcy i prowadzą działalność na uproszczonej księgowości.

W ramach Pakietu Lider na Dobry Start, klient za 0 zł ma możliwość m.in. prowadzenie rachunku, wykonywania wpłaty w wybranym oddziale Banku oraz przelewu przez internet. Wybierając konto Banku BGŻ BNP Paribas przedsiębiorca może także zaoszczędzić na kosztach związanych z wykonaniem przelewów internetowych do ZUS i US, ponieważ w Banku realizowane są bezpłatnie niezależnie od ich liczby. Przedsiębiorcy, którzy poszukują kompleksowych rozwiązań bankowych dla swojej firmy w ramach nowej oferty Banku BGŻ BNP Paribas mają również dostęp do zintegrowanego z kontem bankowym mobilnego terminalu płatniczego (mPOS). Firma decydując się na wprowadzenie do swojej działalności urządzenia nie jest zobowiązana do opłaty abonamentu oraz długoterminowej umowy, jednocześnie nie tracąc szansy sprzedażowej. Klient jest jedynie odpowiedzialny za pokrycie kosztu zakupu terminala.

Bank BGŻ BNP Paribas cały czas dąży do podnoszenia jakości świadczonych usług, dlatego sukcesywnie prowadzi rozmowy z firmami technologicznymi, buduje silną sieć kontaktów i znajduje coraz ciekawsze rozwiązania, które mogą być użyteczne dla klientów. W ramach stworzenia kompleksowej oferty dla nowo powstałych firm, Bank BGŻ BNP Paribas rozpoczął także współpracę z kolejnymi start-upami cyberProductivity oraz Finiata. Są to kolejne już wdrożenia w Banku. Dzięki współpracy nawiązanej z polską firmą cyberProductivity Bank udostępnił klientom darmową platformę do prowadzenia samodzielnej księgowości i wystawiania faktur – eMikroksięgowość. Kolejnym udogodnieniem dla przedsiębiorców, które Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził we współpracy z fintechem Finiata, jest możliwość finansowania faktur – eMikrofaktoring. W ramach współpracy z BNP Paribas Real Estate, Bank oferuje początkującym przedsiębiorcom doradztwo w wynajmie przestrzeni coworkingowych, instant office, a także udostępnieniu wirtualnego adresu. Rozwiązanie dopasowane jest do możliwości i potrzeb klienta, dodatkowo BNP Paribas Real Estate oferuje negocjacje warunków cenowych w imieniu przedsiębiorcy. Poza rozbudowaną ofertą produktową Bank proponuje także pomoc w założeniu firmy. Początkujący przedsiębiorca dzwoniąc na dedykowaną infolinię może liczyć na wsparcie przy uzupełnianiu formularzy m.in. CEIDG, ZUS oraz konsultacje w zakresie wyboru formy działalności.