Bank BGŻ BNP Paribas z kolejnymi wdrożeniami startupów

Vintom

Bank BGŻ BNP Paribas współpracuje ze startupami, buduje silną sieć kontaktów i znajduje coraz więcej ciekawych rozwiązań, które mogą być użyteczne dla klientów. Decyzja o podjęciu współpracy z firmą Vintom podyktowana była wcześniejszą diagnozą ekspertów Banku związaną z pozyskaniem skrojonych na miarę rozwiązań pod potrzeby klientów i samej organizacji. Tym razem w zakresie wsparcia procesów sprzedaży. Rozwiązania firmy wzmocnią działania Banku związane z budowaniem większego zaangażowania klientów, wykorzystując wideo w zakresie personalizacji i automatyzacji procesów sprzedaży. Firma Vintom oferuje kompleksowe rozwiązania do komunikacji z obecnymi klientami poprzez automatyczne generowanie spersonalizowanej komunikacji wideo, wspiera kanały sprzedaży, a co równie istotne zwiększa tym samym lojalność i satysfakcję klientów. To tylko niektóre z czynników, jakie zdecydowały o wyborze przez Bank BGŻ BNP Paribas takiego partnera biznesowego.

Today

Zakup samochodu i wybór odpowiedniego finansowania w jednym miejscu, z dostępem przez całą dobę – to jedno z najnowszych rozwiązań w dziedzinie finansów osobistych, które powstało dzięki współpracy Banku BGŻ BNP Paribas i firmy Today, startupu pozyskanego w ramach organizowanych przez Bank Office Hours. Dzięki temu rozwiązaniu osoby, które zdecydują się na zakup samochodu marki Hyundai, jednego z partnerów motoryzacyjnych Banku, będą mogły na stronie internetowej skonfigurować już nie tylko egzemplarz dla siebie, ale również sprawdzić, w jaki sposób mogą go sfinansować. Dzięki nowemu konfiguratorowi po wyborze modelu, silnika, koloru i elementów wyposażenia samochodu w jednym miejscu można będzie przeprowadzić symulację finansowania zakupu. Wystarczy wpisać kwotę wpłaty początkowej, a następnie wybrać liczbę rat, na które chcielibyśmy rozłożyć pozostałą do zapłacenia sumę i liczbę kilometrów, które zamierzamy w tym czasie przejechać, a konfigurator wyliczy dokładnie wysokość miesięcznych rat. Nie trzeba więc już najpierw konfigurować wymarzonego samochodu, a następnie z wybraną ofertą konsultować się z ekspertem ds. finansowania. Każdy klient dzięki prostemu i interaktywnemu formularzowi internetowemu będzie mógł samodzielnie wybrać najlepsze dla niego rozwiązanie. W konfiguratorze można sprawdzić ceny i finansowanie zarówno dla samochodów nowych, jak i używanych. Dostępne są również wszelkie możliwości finansowania – leasing oraz kredyt. Konfigurator od razu reaguje na wszelkie wprowadzane zmiany – jeśli zmienimy parametry samochodu – zmieni się również wysokość rat. Na koniec wystarczy tylko zostawić swoje dane, a w ciągu 72 godzin doradca skontaktuje się w sprawie oferty finansowej i przekaże informacje o dalszych krokach.

Kaymera Technologies

Bank BGŻ BNP Paribas rozpoczął pilotaż platformy Adaptive Mobile Threat Defense Footprint zaprojektowanej przez Kaymera Technologies. Jej zadaniem jest zwiększenie ochrony danych osobowych i biznesowych na urządzeniach mobilnych zarówno pracowników Banku, jak i partnerów biznesowych. To kolejne rozwiązanie opracowane przez startup, które zostało zastosowane w Banku BGŻ BNP Paribas. Współpraca z Kaymera Technologies wpisuje się w nową strategię Banku “Fast Forward”, której jednym z głównych filarów jest digitalizacja. Bank BGŻ BNP Paribas realizuje program transformacji cyfrowej, dlatego właśnie poszukuje dopasowanych do swoich potrzeb najlepszych ofert na rynku. Do tej pory wdrożone zostały m.in. innowacyjne rozwiązania zaprojektowane przez młode firmy takie jak Vintom czy NuDelta. Teraz we współpracy z Kaymera Technologies, izraelskim startupem z branży cyberbezpieczeństwa, Bank rozpoczyna pilotażowy projekt skupiony na bezpieczeństwie danych. Nowa platforma Adaptive Mobile Threat Defense Footprint może zwiększyć mobilność w Banku BGŻ BNP Paribas dzięki rozwiązaniom innowacyjnym, ale jednocześnie bezpiecznym, które nie zmniejszają wydajności i nie obciążają operacji IT. Platforma firmy Kaymera oferuje z jednej strony bezpieczną komunikację, z drugiej aktywnie monitoruje przesyłanie danych, wykrywając i unieszkodliwiając ataki na urządzenia mobilne, potencjalne zagrożenia, włamania do systemu, czy instalacje złośliwego oprogramowania.

Autenti 

Bank BGŻ BNP Paribas wdrożył wspólnie z firmą Autenti podpis elektroniczny usprawniający procesy kredytowe. Jest to już kolejne innowacyjne rozwiązanie, które Bank oferuje dzięki współpracy partnerskiej z młodymi spółkami technologicznymi. Firma Autenti, która jeszcze jako startup w 2016 roku zwyciężyła pierwszą polską edycję BNP Paribas International Hackathon, zaproponowała oprogramowanie usprawniające zawieranie umów bankowych poprzez zastosowanie podpisu elektronicznego. Dzięki wdrożeniu rozwiązania Autenti w Banku BGŻ BNP Paribas podpisywanie umów kredytowych możliwe będzie online, na dowolnym urządzeniu elektronicznym z dostępem do sieci. Autenti gwarantuje Bankowi pełną obsługę w zakresie procesu e-transakcji. Platforma ewidencjonuje łańcuch zdarzeń pomiędzy stronami zawierającymi umowę, a dowody umieszcza na trwałym nośniku. Bezpieczeństwo i zaufanie, wyjątkowo istotne w procesach bankowych, zapewnione są dzięki szyfrowaniu danych i użyciu dodatkowych, cyfrowych metod weryfikacji klienta. Firma Autenti powstała z potrzeby „depapieryzowania” i digitalizowania biznesów, w których w zdecydowanej większości przypadków nie ma potrzeby używania tradycyjnych, odręcznych podpisów i drukowania dokumentów. Platforma pełni rolę zaufanej strony trzeciej, gwarantując autentyczność raz podpisanych dokumentów i zabezpieczając listę potwierdzonych dowodów czynności podejmowanych w procesie ich podpisywania.