Bank Pocztowy wsparł akcję Adam Małysz Pomaga

Bank Pocztowy wsparł akcję Adama Małysza, przekazując środki Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Zgodnie z wyznawanymi wartościami Bank Pocztowy w 2020 roku podjął szereg działań mających na celu wsparcie lokalnych społeczności w trudnym okresie walki z koronawirusem. Potrzeby w tym zakresie okazały się ogromne, dlatego Bank włączył się w pomoc szpitalom i służbom medycznym w walce z koronawirusem. Wśród nich – Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego celem zaangażowania w akcję Adam Małysz Pomaga.

Adam Małysz, jeden z najbardziej rozpoznawalnych, budzących sympatię i zaufanie polskich sportowców jest ambasadorem Banku Pocztowego. Na co dzień korzystający ze wsparcia Adama Małysza Bank Pocztowy tym razem wsparł akcję Adam Małysza, przekazując środki Fundacji Zdrowia Śląska Cieszyńskiego.

Przekazane Fundacji środki zostały wykorzystane na zakup głowicy kardiologicznej na SOR–COVID-19 w Szpitalu Śląskim w Cieszynie. Z racji przyjmowania pacjentów w ciężkim przebiegu Covid-19, konieczne było doposażenie aparatu USG w dodatkową głowicę, pozwalającą na wnikliwe badanie kardiologiczne pacjentów przyjmowanych na SOR, bez konieczności przewożenia ich do Zespołu Diagnostyki Ogólnej w oddalonej część szpitala. Teraz pacjenci przyjmowani na SOR, szczególnie w ciężkim przebiegu Covid-19, z podejrzeniem chorób serca i schorzeń współistniejących, są diagnozowani za pośrednictwem jednego specjalistycznego urządzenia.

Dodatkowo, w ramach akcji Adam Małysz przekazał także Szpitalowi w Cieszynie chłodnię do przechowywania leków oraz pakiet środków ochrony osobistej, w postaci maseczek dla medyków.