Charytatywne akcje „biegnę dla…”

PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. W 2019 roku były to m.in. PKO Wrocław Maraton, PKO Nocny Wrocław Półmaraton, PKO Poznań Maraton, PKO Półmaraton Szczecin oraz cykle biegowe: PKO Rzeszów Biega i PKO Grand Prix Gdyni, Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć”, w skład której wchodzą trzy biegi: Bieg Konstytucji 3 maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości.

Podczas wszystkich imprez biegowych, sponsorowanych przez Bank, istnieje możliwość łączenia biegania z pomaganiem poprzez udział w charytatywnych akcjach „biegnę dla …”. Biegacze przypinają do koszulek – identyfikatory akcji – kartki z napisem „biegnę dla…” oraz imieniem osoby, na rzecz której prowadzona jest inicjatywa. Wysiłek każdego z zawodników, który przyłączy się do niej, jest przeliczany na konkretne wsparcie finansowe. Jeśli określona liczba zawodników przybiegnie do mety z kartką, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazuje środki na rzecz konkretnych beneficjentów – dorosłych i dzieci, potrzebujących finansowego wsparcia w ratowaniu zdrowia i życia (m.in. operacje, rehabilitacje).

W ubiegłym roku obyło się 70 takich akcji. Dzięki zaangażowaniu biegaczy Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała niemal 800 tys. złotych na rzecz ponad 80 beneficjentów.

Od początku powstania programu zorganizowanych zostało już blisko 450 takich akcji, w których udział wzięło ponad 202 tys. biegaczy, a Fundacja banku wsparła 510 beneficjentów, kwotą ponad 6 mln zł.