ERGO Hestia nowocześnie

W 2018 roku ERGO Hestia doskonaliła rozwiązania technologiczne, które usprawniają procesy biznesowe spółki. Tego typu działania wpływają na szybkość i efektywność działań ubezpieczyciela. Nowocześnie było również w ubezpieczeniach korporacyjnych, gdzie przedstawiono ofertę ubezpieczeń od ryzyk cybernetycznych. W likwidacji szkód postawiono natomiast na robotyzację i uproszczone procesy likwidacji.

 1. Wdrożenie systemów i narzędzi:

Jupiter
ERGO Hestia wdrożyła nowy system sprzedaży i obsługi polis – Jupiter. System dedykowany jest dużym strukturom sprzedażowym, jest intuicyjny, pozwala na masową
i szybką sprzedaż ubezpieczeń. Charakteryzuje się wysokim stopniem zaawansowania technologicznego. Korzystający z Jupitera mają do dyspozycji aplikację iSkaner. Umożliwia ona szybką kalkulację i eliminuje błędy wynikające z ręcznego wpisywania danych.
W ramach systemu pośrednik – oprócz jednoczesnego dostępu do oferty ERGO Hestii i MTU – może przedstawić ofertę ubezpieczenia pojazdu i nieruchomości na tej samej ścieżce sprzedaży. Może też skorzystać ze wsparcia w postaci podpowiedzi dotyczących dodatkowych ryzyk, jakie kupują klienci o podobnym profilu. W zakresie kalkulacji rozliczeń pośrednik ma zapewnioną aktualizację wysokości składki w czasie rzeczywistym, na każdym etapie kalkulacji. Ma też do dyspozycji zautomatyzowany program zniżkowy. Jupiter zapewnia również możliwość płatności ratalnych (od 2 do 12 rat, cykliczną płatność kartą
i blikiem). Klienci mogą również korzystać z aplikacji, dzięki której mogą samodzielnie wykonać dużo operacji bez konieczności kontaktowania się z agentem.

Syriusz
Zgodnie z założeniami wieloletniej strategii rozwoju w 2019 roku ERGO Hestia wraca z nową ofertą na rynek ubezpieczeń na życie. W celu realizacji tego zadania utworzono Departament Ubezpieczeń na Życie. W styczniu 2019 roku rozpoczęła pracę nowoczesna platforma Syriusz, która obsługuje sprzedaż grupowych ubezpieczeń na życie.

Główne przewagi platformy Syriusz:

 • sprzedaż ubezpieczeń na życie tak prosta i szybka, jak w przypadku ubezpieczeń majątkowych,
 • w pełni elektroniczny obieg dokumentów,
 • pakietowe produkty z czytelną listą ryzyk,
 • podstawowe dane wystarczą do przygotowania oferty – PESEL (klient indywidualny) lub NIP (klient biznesowy),
 • w pełni elektroniczne przystąpienie do ubezpieczenia dla klienta biznesowego,
 • podgląd warunków ubezpieczenia na ścieżce sprzedaży.

2. Uruchomienie pierwszych robotów automatyzujących procesy biznesowe

Automatyzacja powtarzalnych procesów pozytywnie wpływa na efektywność działań ubezpieczyciela. Wiele tego typu usprawnień zostało wdrożonych w procesie likwidacji szkód. Przykładem takich działań są:

 • systemy, które przyporządkowują zgłoszenie do dedykowanej danemu zdarzeniu ścieżki likwidacyjnej, co w niektórych przypadkach umożliwia likwidację szkody już podczas jej zgłoszenia,
 • platforma do komunikacji z warsztatami samochodowymi,
 • zautomatyzowany proces generowania pism potwierdzających okoliczność zdarzenia drogowego.
 1. Wprowadzenie nowej odsłony ubezpieczeń cybernetycznych dla klientów korporacyjnych

Oferta ubezpieczenia od szkód wyrządzonych przez wirusy komputerowe i ataki hakerskie oraz nieuczciwych pracowników. Warunki Ubezpieczenia Danych Elektronicznych od Ryzyk Cybernetycznych przygotowane zostały z myślą o polskich przedsiębiorstwach. Klienci,
w ramach umowy ubezpieczenia, otrzymują  również pomoc firmy wyspecjalizowanej
w informatyce śledczej. Produkt oferuje 4 sekcje ubezpieczenia: ochrona danych elektronicznych, koszty dodatkowe, utrata zysku i odpowiedzialność cywilna.

 1. Nagrody:
 • Nagroda Fair Play od brokerów, potwierdzona pod koniec roku oceną brokerów w wydanym przez KNF „Raporcie o stanie rynku brokerskiego w 2017 roku”.

Brokerzy ubezpieczeniowi już po raz jedenasty potwierdzili jakość oferty ubezpieczeniowej ERGO Hestii dla firm. Kilkuset brokerów, reprezentujących całe środowisko, głosowało na ofertę ubezpieczeniową pod szyldem Hestia Corporate Solutions.

W anonimowej ankiecie wyrazili oni swoją opinię na temat współpracy z ubezpieczycielami w zakresie jakości i dostosowania oferty do potrzeb rynku, poziomu serwisu sprzedażowego oraz standardu likwidacji szkód. Dodatkowo otwarte pytania dotyczyły między innymi przyszłości rynku ubezpieczeniowego, wartości, które cenią sobie brokerzy czy systemów IT. Badanie przeprowadził Instytut Zarządzania Ryzykiem Społecznym.

Tytuł „Fair Play” przyznawany jest od 2000 r. dla najlepszego towarzystwa majątkowego oraz życiowego. W historii nagrody już po raz 11 brokerzy najwyżej ocenili jakość współpracy z ERGO Hestią w ramach ubezpieczeń majątkowych dla przedsiębiorców.

Statuetkę z rąk prezesa Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych Łukasza Zonia, odebrał Adam Roman, członek zarządu ERGO Hestii. – ERGO Hestia w efekcie Państwa wyboru stawała na najwyższym stopniu podium już 10 razy. Te nagrody są przechowywane w pamięci wszystkich pracowników ERGO Hestii i mobilizują nas do dalszych działań. Zobowiązanie związane z kolejnym wyróżnieniem jest szczególne, ponieważ właśnie wchodzimy na rynek z nową odsłoną ubezpieczeniową dla firm i korporacji – Hestia Corporate Solutions. HCS, to transformacja od tradycyjnej, kompensacyjnej funkcji ubezpieczyciele do nowych produktów i serwisów związanych z predykcją i prewencją, które ograniczają ryzyko wystąpienia szkody.

Przypomnijmy, że majątkowa ERGO Hestia po raz pierwszy otrzymała nagrodę “Fair Play” w 2006 roku, a później w latach 2007 – 2009, 2012 – 2018 roku. Spółka życiowa ERGO Hestii została uhonorowana nagrodą „Fair Play” trzykrotnie w latach 2003 oraz 2008 – 2009. W 2017 roku ERGO Hestia otrzymała nagrodę Super Fair Play w kategorii ubezpieczeń majątkowych.

Utrzymanie 1. miejsca w konkursie „Złoty Zderzak” i 1. miejsce w rankingu „Wybór Kierowców” tygodnika Motor pod kątem likwidacji szkód.

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia zwyciężyło w konkursie Złoty Zderzak, zajmując już po raz szósty z rzędu miejsce na podium. To efekt wysokiej oceny jakości współpracy z ubezpieczycielem przez właścicieli serwisów samochodowych.

– Tak wysoka ocena współpracy przez naszych partnerów i klientów to dla nas źródło ogromnej satysfakcji – mówi Kazimierz Majdański, Dyrektor Zarządzający w Biurze Operacji i Likwidacji Szkód ERGO Hestii. I podkreśla: – Satysfakcja jest tym większa, że warsztaty naprawcze to wymagający partner i surowy recenzent naszej pracy. Cieszymy się, że ta konsekwentna praca przynosi oczekiwane efekty. Serdecznie dziękuję za to wszystkim pracownikom naszego zespołu – to nasz wspólny sukces.

O pozycji w konkursie „Złoty Zderzak” decydują oceny zawarte w ankietach wypełnianych przez właścicieli serwisów samochodowych. Oceniają oni m.in. poziom kompetencji pracowników ubezpieczycieli, sprawność likwidacji szkód, prawidłowość wypłat oraz uznawanie stawek i dostępność samochodu zastępczego.

Marcin Seklecki
Dyrektor
ds. Likwidacji Szkód
Detalicznych
ERGO Hestia

Już szósty raz stajemy na podium w konkursie Złoty Zderzak – przypomina Marcin Seklecki, Dyrektor ds. Likwidacji Szkód Detalicznych w Biurze Operacji i Likwidacji Szkód. – Obroniliśmy pierwsze miejsce zdobyte w ubiegłym roku. Niezmiennie stawiamy na jakość usług oferowanych naszym klientom. Nie byłoby to możliwe bez współdziałania z serwisami – naszymi partnerami biznesowymi. Warto dodać, że w listopadzie 2018 r. ERGO Hestia wygrała ranking „Wybór kierowcy 2018”. Kierowcy oceniali w nim m.in. jakość obsługi i sprawność likwidacji szkód.

Bartosz Liszewski
Zastępca Dyrektora
ds. Likwidacji Szkód
Komunikacyjnych
ERGO Hestia

Obok wysokich kompetencji i osobistego zaangażowania naszych pracowników istotny wpływ na ten sukces miały także nowoczesne rozwiązania technologiczne, coraz szerzej stosowane przez ERGO Hestię – dodaje Bartosz Liszewski, Zastępca Dyrektora ds. likwidacji szkód Komunikacyjnych w Biurze Operacji i Likwidacji Szkód Komunikacyjnych.

ERGO Hestia wprowadziła m.in. system zgłaszania szkód online. Platformę internetową wykorzystuje także do komunikacji z warsztatami, co umożliwia pełną automatyzację procesu akceptacji kosztów naprawy pojazdu. Nowoczesne technologie pozwalają na znaczne uproszczenie procedur i przyspieszenie likwidacji szkód. W ERGO Hestii już co czwarty kosztorys jest weryfikowany automatycznie, a co czwarta zgłoszona szkoda komunikacyjna jest likwidowana w ciągu zaledwie godziny.

ERGO Hestia głosami konsumentów została uhonorowana tytułem Gwiazda Jakości Obsługi 2018.

ERGO Hestia już po raz piąty z rzędu odebrała statuetkę Gwiazdy Jakości Obsługi 2018. Nagroda potwierdza wysoką jakość obsługi klienta i otwartość na dialog. Wyróżnienie jest m.in. efektem innowacyjnego podejścia ubezpieczyciela do jakości obsługi i słuchania opinii klientów. W połowie 2015 r. ERGO Hestia, jako pierwsze towarzystwo ubezpieczeń na rynku uruchomiła funkcję Rzecznika Klienta, umożliwiając klientom spersonalizowany kontakt w niestandardowych sprawach.

Hestia po raz kolejny zostaje Gwiazdą Jakości Obsługi, co jest wielkim osiągnięciem zwłaszcza, że branża, w której działa ERGO Hestia nie jest łatwa. Tutaj o pozytywne opinie klientów jest jeszcze trudniej niż w innych branżach – podkreślił Mirosław Bartoń, prezes zarządu Grupy VSC, organizatora Polskiego Programu Jakości Obsługi.

Gwiazda Jakości Obsługi jest szczególnie wartościowa, ponieważ odzwierciedla głosy konsumentów, którzy przez cały rok na portalu jakoscobslugi.pl oraz aplikacji mobilnej Premia360 oddawali swoje głosy na firmy, które ich zdaniem oferują najwyższy standard obsługi. Firmy wyróżnione Gwiazdą Jakości Obsługi postrzegane są przez klientów jako organizacje godne zaufania, a w przypadku ubezpieczeń jest to kluczowy powód do wyboru towarzystwa.

Mateusz Jakitowicz
Zastępca Dyrektora Biura
Zarządzania Jakością
ERGO Hestia

Nagrodę w imieniu firmy odebrał Mateusz Jakitowicz, zastępca dyrektora Biura Zarządzania Jakością: – Cieszymy się, że nasze starania, mające na celu zapewnienie klientom najwyższego standardu ochrony ubezpieczeniowej, zostały docenione po raz kolejny. Kluczem jest dialog z klientami i naszymi pośrednikami. Taki cel przyświecał nam między innymi, gdy powoływaliśmy Rzecznika Klienta. To pokazuje, że potrafimy rozmawiać z naszymi klientami o ubezpieczeniach w taki sposób, aby każdy mógł nas zrozumieć. W kontaktach z klientami bardzo dużo się od nich uczymy – chociażby poznajemy ich oczekiwania wobec likwidacji szkód i standardu obsługi. Swojego Rzecznika mają również agenci współpracujący z ERGO Hestią. Dzięki niemu rozwiązujemy sprawy, które oni oceniają jako trudne i wymagające natychmiastowych działań.

Po dużym sukcesie Rzecznika Klienta ERGO Hestii, w marcu 2017 r. uruchomiliśmy Rzecznika Agenta. Celem Rzecznika Agenta jest pomoc w sprawach, które agenci oceniają jako trudne i wymagające natychmiastowych działań. Nasi Rzecznicy współpracują ze sobą, wymieniają się doświadczeniami i kompleksowo obsługują zarówno agentów jak i klientów ERGO Hestii.

Rzecznicy Klienta i Agenta ERGO Hestii to zdecydowany wyróżnik ERGO Hestii na rynku ubezpieczeń w Polsce. Pierwszy umożliwia klientom spersonalizowany kontakt w niestandardowych sprawach, drugi pomaga w sytuacjach, które agenci oceniają jako trudne i wymagające natychmiastowych działań.