Faktoring w mBanku dla małych firm w 5 minut

mBank udostępnił faktoring dla klientów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Decyzja o przyznaniu limitu do 50 tys. zł jest wydawana on-line w ciągu 5 minut. Tyle samo czasu zajmuje decyzja o finansowaniu faktur.

Nowa usługa mBanku jest dostępna w serwisie bankowości elektronicznej przez całą dobę. Oznacza to, że przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, posiadający konto firmowe w mBanku, może w ciągu 5 minut otrzymać decyzję oraz limit faktoringowy do dyspozycji. Bank nie pobiera prowizji za jego przyznanie. Usługa jest powiązana z rachunkiem bieżącym, dzięki czemu klient ma możliwość samodzielnej spłaty lub skorzystania z automatycznego pobrania należnej kwot. Gdy potrzebne jest wydłużenie czasu spłaty należności, wystarczy jedno kliknięcie, aby przesunąć ją o 30 dni od terminu zapadalności faktury.

Osobny panel z usługą faktoringu w serwisie bankowości elektronicznej mBanku umożliwia dodawanie faktur i zarządzanie tymi, które już w systemie się znalazły. Klienci mogą wyszukiwać i filtrować listę dokumentów oraz monitorować ich płatność.