Kantor Walutowy Online Alior Banku – innowacyjne rozwiązanie przydatne nie tylko w podróży

Wymiana walut przez Internet stale zyskuje na popularności. Dostępny w wersji mobilnej Kantor Walutowy Alior Banku umożliwia stały i bezpieczny dostęp do rachunków oraz łatwą wymianę walut z dowolnego miejsca na świecie 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Tylko w 2015 r. zawarto w nim ponad 1,5 mln transakcji. Alior Bank udostępnił to rozwiązanie również dla popularnego portalu podróżniczego, którego klienci mogą cieszyć się podobnym poziomem bezpieczeństwa wymiany walut.

image descriptionRośnie liczba klientów zainteresowanych przewalutowaniami online. Aktualnie obrót walutowy w kantorach internetowych stanowi blisko 20% operacji kantorów stacjonarnych. Analitycy przewidują dalszy, dwucyfrowy wzrost rynku, choć nie tak dynamiczny jak przez ostatnie kilka lat.

Alior Bank udostępnił Kantor internetowy w 2012 roku i już blisko 170 000 klientów korzysta z możliwości szybkiej, taniej, a przede wszystkim bezpiecznej wymiany walut w sieci.

Z myślą o wygodzie użytkowników, Alior Bank stworzył wersję mobilną Kantoru, dostępną na smartfonach z systemami Android oraz iOS. Aplikacja umożliwia klientom indywidualnym i biznesowym stały dostęp do rachunków oraz łatwą wymianę walut z dowolnego miejsca na świecie w dowolnym momencie. Usługa działa bowiem przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Aplikacja została stworzona z myślą o mobilnych, bardzo wymagających użytkownikach i ich codziennych potrzebach, związanych z korzystaniem z usług Kantoru Walutowego. Rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne podczas wyjazdów zagranicznych, w sytuacji, gdy w krótkim czasie trzeba zasilić konto walutowe lub szybko przelać środki w obcej walucie.

Nasi klienci logują się  praktycznie ze wszystkich państw na świecie, dlatego postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i ułatwić dostęp do wymiany walut nawet w miejscach, gdzie jedynym dostępnym urządzeniem może być telefon. Projektując aplikację skupiliśmy się na tym, aby była maksymalnie funkcjonalna i umożliwiała szybkie, a przede wszystkim wygodne zawarcie transakcji oraz sprawdzenie historii rachunku, czyli tych czynności, które np. podczas podróży powinny zajmować jak najmniej czasu –  mówi Tomasz Dośpiał, Dyrektor Zespołu Platform Walutowych w Alior Banku.

Kolejną innowacją wdrożoną w 2015 roku przez Zespół Platform Walutowych Alior Banku jest udostepnienie rozwiązania wykorzystanego w Kantorze Walutowym jako „white label” dla popularnego portalu podróżniczego.

Rozwiązanie technologicznie zastosowane do stworzenia usługi Kantor Walutowy umożliwia budowanie na tej samej platformie klonów systemu. Podobnie jak użytkownicy Kantoru Alior Banku, użytkownicy Kantoru Fly4Free maja dostęp do rynku walutowego non-stop. Za utrzymanie i rozwój systemu, obsługę klientów oraz rozliczenia odpowiada Alior Bank, więc w odróżnieniu od innych, niebankowych kantorów internetowych, Kantor portalu Fly4Free jest objęty nadzorem bankowym, a bezpieczeństwo środków gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny – mówi Agnieszka Mazek, Ekspert ds. Walutowych Platform Transakcyjnych.

Dzięki usłudze podróżnicy i łowcy okazji śledzący portal Fly4Free mogą teraz znacząco obniżyć koszty podróży zagranicznych kupując waluty przez Internet, a korzystając na wyjazdach z kart walutowych nie muszą się martwić o dostęp do gotówki. Partner zapowiada dalsze niespodzianki i oferty specjalne dla użytkowników.

Alior Bank podsumowuje rok w Kantorze Walutowym w liczbach. Łączna liczba transakcji w Kantorze Walutowym w 2015 roku przekroczyła wartość 1 500 000, czyli średnio co 20 sekund była zatwierdzana nowa transakcja w usłudze. Kantor Alior Banku to narzędzie również na niepewne czasy. W dwóch kluczowych, w ostatnim czasie, dla rynku walutowego momentach, tj.: 15 stycznia 2015 roku po decyzji dotyczącej stóp procentowych w Szwajcarii oraz 15 stycznia 2016 roku po informacji o obniżeniu ratingu dla Polski przez agencję S&P, liczba zleceń walutowych była trzy razy większa niż w jakikolwiek inny dzień. Zlecenia umożliwiają przewalutowania po wskazanym przez klienta kursie bez konieczności ciągłego monitorowania rynku. To duża wygoda zarówno dla klientów spłacających kredyt w walucie, jak i dla przedsiębiorców.

Klienci Kantoru to osoby aktywne i często podróżujące. W ostatnim roku zamówili oni ponad 26 000 kart walutowych Alior Banku. Użytkownicy cenią karty za możliwość wykonywania płatności bezstykowych oraz transakcji w zagranicznych sklepach internetowych. Dzięki nim podróże i zakupy stały się bezstresowe i zdecydowanie tańsze.