mBank jako pierwszy zaoferował „życiówkę”

Ponad 40 proc. polis turystycznych klienci mBanku kupują przez aplikację mobilną. Od 2019 roku w ten sam sposób mogą ubezpieczyć mieszkanie, samochód, a nawet życie i zdrowie swoje oraz najbliższych. Bank jako pierwszy na rynku dał taką możliwość. Produkt powstał we współpracy z AXA.      

W 2019 roku mBank rozszerzył swoją ofertę ubezpieczeń dostępnych w pełni w aplikacji mobilnej. Do oferowanego od 2017 roku ubezpieczenia turystycznego dołożył polisy mieszkaniowe, OC/AC na samochód a także tzw. życiówkę. Bank udostępnił tego typu polisę jako pierwszy na rynku.

Ubezpieczenia życia i zdrowia dla Ciebie i bliskich stworzono od podstaw z myślą o sprzedaży w aplikacji. Na jednym wniosku klient może kupić polisę na życie i na wypadek nowotworu, a także NNW dla siebie, swojego partnera oraz dziecka. Dwie ostatnie opcje są jednocześnie nowością w naszej ofercie. Wcześniej w mBanku nie mieliśmy ubezpieczeń NNW chroniących bliskich naszych klientów. Aby sfinalizować zakup polisy wystarczy potwierdzić ją kodem w aplikacji. Nie wymagamy dodatkowych badań czy oświadczeń lekarskich.

Produkt powstał we współpracy z AXA oraz klientami mBanku, którzy oceniali m.in. zakres ubezpieczenia. Obie firmy położyły też duży nacisk by wszystkie dokumenty, w tym ogólne warunki ubezpieczenia były napisane zrozumiałym dla każdego językiem.

“Ubezpieczenia życia i zdrowia dla Ciebie i bliskich” to pakiet kilku ubezpieczeń, które chronią klienta lub jego bliskich.

Ochrona dla klienta:

  1. Ubezpieczenie na życie (ochrona na wypadek śmierci, wypłata świadczenia do 300 tys. zł);
  2. Ubezpieczenie na wypadek nowotworu (ochrona na wypadek zdiagnozowania nowotworu, wypłata świadczenia do 150 tys. zł, pakiet assistance, który obejmuje m.in. wizyty u onkologa i psychologa oraz drugą opinię medyczną);
  3. Ubezpieczenie NNW (śmierć, urazy, złamania, oparzenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypłata świadczenia do 150 tys. zł).

Ochrona dla bliskich:

  1. NNW dla partnera (śmierć, urazy, złamania, oparzenia w wyniku nieszczęśliwego wypadku, wypłata świadczenia do 150 tys. zł);
  2. NNW dla dziecka (pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub choroby, złamania, urazy, oparzenia, zwrot kosztów leków i sprzętu rehabilitacyjnego, transport medyczny, wizyta lekarza, wypłata świadczenia do 27 tys. zł).