Mobilny Wpłatomat

To specjalne auto z wbudowanym bankomatem-wpłatomatem, które przedsiębiorcy mogą zamówić przez aplikację mobilną jak taksówkę. Usługa powstała z myślą o przedsiębiorcach, którzy nierzadko po zmroku, korzystając z komunikacji miejskiej, przewożą swój utarg z firmy do banku albo do domu.

Dominik Fajbusiewicz Członek Zarządu Idea Banku
Dominik Fajbusiewicz
Członek Zarządu Idea Banku

Właściciel firmy ma możliwość zarezerwowania konkretnej godziny, na którą zamówi pojazd. Czas dojazdu wynosi około 30 minut. Wpłatomaty jeżdżą już w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Łodzi. Obecnie to jedyna tego typu usługa na rynku.

– Korzystanie z wpłatomatu zwiększa bezpieczeństwo przedsiębiorcy i zarobionych przez niego pieniędzy. Usługa pozwala też oszczędzić czas na podróż i pieniądze na paliwo, które trzeba przeznaczyć na dojazd do placówki lub stacjonarnej maszyny – tłumaczy Dominik Fajbusiewicz, członek zarządu Idea Banku i pomysłodawca Mobilnego Wpłatomatu.

Okazuje się, że mimo intensywnej promocji obrotu bezgotówkowego, płatności gotówkowe wciąż dominują w rozliczeniach dokonywanych przez polskich przedsiębiorców. Co trzeci badany przez Idea Bank właściciel małej firmy deklaruje, że przyjmuje płatności wyłącznie w gotówce. Pozostałe dwie trzecie łączą płatności gotówkowe z bezgotówkowymi. Mali przedsiębiorcy nie korzystają z usług konwoju, we własnym zakresie dostarczając zarobione pieniądze do banku. Aż 80% badanych deklaruje, że robi to osobiście. Czynność ta pochłania czas – w skrajnym przypadku nawet ponad godzinę dziennie – oraz pieniądze, wydane na paliwo czy parkometr.

 Idea_bank_Wplatomat1