Nowości w obszarze płatności mobilnych

Bank Zachodni WBK w ostatnich kilkunastu miesiącach wprowadził wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym także entuzjastycznie przyjęte przez klientów nowości w obszarze płatności mobilnych.

bzwbk_tomasz_niewiedzial
Tomasz Niewiedział Dyrektor Obszaru Bankowości Multikanałowej Banku Zachodniego WBK

Jak mówi Tomasz Niewiedział, dyrektor Obszaru Bankowości Multikanałowej Banku Zachodniego WBK:

„Niektóre z naszych rozwiązań to pierwsze tego typu rozwiązania w Polsce i prawdopodobnie jedne z pierwszych w Europie. Warto wymienić choćby możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej czy opłacania stref parkingowych bezpośrednio z aplikacji bankowej. Dzięki połączeniu w BZWBK24 mobile oferty kilku operatorów, uzyskaliśmy największy zasięg w Polsce dla tego typu usługi (a w 2015 roku jeszcze go powiększyliśmy). Obecnie za pomocą aplikacji BZWBK24 mobile można opłacić strefę parkingową w ponad 70 miastach, a zakup biletów komunikacji miejskiej jest możliwy w ponad 170 miastach.

Bardzo aktywnie zaangażowaliśmy się także w projekt Polskiego Standardu Płatności, dzięki czemu nasi klienci, korzystając z usługi BLIK, mogą wypłacać pieniądze z bankomatu bez karty, a także płacić telefonem w sklepach i w internecie. Wystarczy na stronie internetowej, na terminalu w sklepie lub w bankomacie wpisać kod BLIK wyświetlony w aplikacji BZWBK24 mobile i potwierdzić transakcję w telefonie.

bzwbk_bzwbk24mobileWażnym elementem naszej oferty są także płatności zbliżeniowe telefonem zrealizowane w oparciu o technologię HCE (ang. Host Card Emulation). Umożliwia ona dokonywanie płatności z wykorzystaniem telefonu równie szybko i łatwo, jak kartą zbliżeniową. Wystarczy odblokować ekran telefonu i przyłożyć go do terminala w sklepie. Przy płatnościach powyżej 50 złotych, na terminalu trzeba wpisać kod PIN nadany w BZWBK24 internet. Płacenie telefonem nie wymaga połączenia z internetem i jest bezpłatne. Usługa jest dostępna dla telefonów z systemem operacyjnym Android 4.4 (lub nowszy) wyposażonych w moduł NFC po zawarciu umowy o bezpłatną kartę MasterCard lub VISA Mobile. Aby to zrobić, wystarczy kilka kliknięć w aplikacji BZWBK24 mobile.

Innowacje te na nowo definiują rolę bankowego kanału mobile w budowaniu i utrzymywaniu relacji z klientami. Jestem przekonany, że płatności mobilne z wykorzystaniem aplikacji zdobędą w przyszłości miliony użytkowników.”

Dużym uznaniem klientów cieszą się także inne nowości udostępnione w aplikacji BZWBK24 mobile w 2015 roku:

  • Szybki podgląd – możliwość sprawdzenia dostępnych środków i ostatniej transakcji przed zalogowaniem do aplikacji BZWBK24 mobile.
  • Elektroniczna wymiana walut – możliwość kupna i sprzedaży waluty po kursie negocjowanym.
  • Uruchomienie obsługi w Polskim Języku Migowym w ramach usługi Doradca online.