PKO Junior – pierwsza w Polsce bankowa aplikacja mobilna dla najmłodszych

Od maja 2016 roku dzieci mogą bankować poprzez aplikację mobilną PKO Junior, która jest uzupełnieniem kompleksowej oferty dla najmłodszych do 13. roku życia. Aplikacja jest nie tylko wygodna, ale również bezpieczna, dodatkowo wzbogacona o funkcje wspierające edukację finansową i rozwój przedsiębiorczej postawy dziecka. Nowoczesna i intuicyjna jest mobilnym odpowiednikiem serwisu PKO Junior.  

Aplikacja mobilna PKO JuniorNaszym głównym celem przy tworzeniu aplikacji dla dzieci było udostępnienie na smartfonie wszystkich funkcji, które umożliwia serwis PKO Junior. Dzieci otrzymują bankowość mobilną poprzez innowacyjną aplikację, dostosowaną do wieku i preferencji najmłodszych. Dzięki aplikacji dziecko pod nadzorem rodzica zdobywa praktyczną umiejętność obsługi mobilnie konta bankowego, uczy się podstawowych umiejętności związanych z zarządzaniem budżetem i oszczędzaniem oraz rozwija systematyczność – podkreśla Łukasz Kuc, dyrektor Biura Projektów Mobilnych i Internetowych w PKO Banku Polskim.

Aplikację PKO Junior wyróżnia wygodna i intuicyjna nawigacja, dzięki której dzieci do 13. roku życia mogą inicjować przelewy, podejmować i realizować wyzwania finansowe stawiane przez rodziców, doładowywać telefon komórkowy czy zakładać wirtualne skarbonki i określać cel, na jaki oszczędza. Może także korzystać z kalkulatora, który pozwala obliczyć, ile potencjalnie można zaoszczędzić uwzględniając wysokość i regularność wpłat oraz aktualne oprocentowanie środków. Aplikacja jest mobilnym odpowiednikiem serwisu PKO Junior. Każdą operację zleconą w aplikacji dziecko może podejrzeć w serwisie PKO Junior, a rodzic może zaakceptować w Aplikacji Rodzica w iPKO.

Z aplikacji PKO Junior może korzystać dziecko posiadające PKO Konto Dziecka. Aplikacja dostępna jest na telefony z systemami operacyjnymi od wersji: Android 2.3, iOS 7.1 lub Windows Phone 8.0 (również Windows 10 Mobile) lub ich nowszą wersją. Aplikację można wyszukać wpisując hasło „PKO Junior” we właściwym dla danego systemu sklepie (Google Play, App Store lub Windows Phone Store). Aplikacja nie wymaga aktywowania, aby z niej korzystać należy wcześniej przynajmniej raz zalogować się do serwisu internetowego PKO Junior (w aplikacji nie jest możliwe tzw. pierwsze logowanie z wykorzystaniem hasła inicjalnego). Po zainstalowaniu należy uruchomić aplikację klikając ikonę w telefonie, po tym następuje wyświetlenie ekranu, a w kolejnym kroku po podaniu numeru klienta/przyjaznego loginu i hasła, następuje zalogowanie do aplikacji.