Polisa elektroniczna czyli połączenie tradycyjnej sprzedaży z directem

Polisa komunikacyjna, ubezpieczenie mieszkania, a może podróżnicze? Obecni i przyszli klienci nie muszą wychodzić z domu by wznowić ubezpieczenie lub podpisać nową umowę z UNIQA. Ofertę mogą otrzymać od agenta drogą elektroniczną i zatwierdzić ją w dowolnym dla siebie momencie.

Uniqa_Bartosz Slupski
Bartosz Słupski, Dyrektor Departamentu Centrum Klienta

Uniqa_polisa elektroniczna1UNIQA w październiku 2015 r. wprowadziła innowacyjną polisę elektroniczną, czyli sprzedaż ubezpieczeń na odległość. Na czym polega rewolucyjność rozwiązania? Łączy tradycyjną sprzedaż agencyjną z directem. Agent zyskuje nowoczesne narzędzie do sprzedaży ubezpieczeń oraz oszczędza czas. Do tego polisy wystawione w tym modelu sprzedaży nie muszą być przez niego drukowane i archiwizowane – wszystko dzieje się automatycznie. Rozwiązanie przyśpiesza proces sprzedaży ubezpieczeń oraz poprawia jakość obsługi klienta.

Pozwala sprzedawać wszystkie masowe produkty oferowane przez UNIQA bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z agentem, a wszystkie formalności związane z zakupem ubezpieczenia realizowane są drogą elektroniczną.

Wystarczy, że klient poda pośrednikowi adres e-mail, na który otrzyma link weryfikujący jego tożsamość przy logowaniu do indywidualnej strony z ofertą. Następnie pozostaje mu akceptacja zakresu ubezpieczenia i natychmiast może pobrać polisę, a także otrzymuje ją mailem na wcześniej wskazany adres. Ma również ciągły dostęp do dokumentów, takich jak np. OWU, czy SWU na podstawie których zostaje zawarta umowa ubezpieczenia. Polisa elektroniczna to kolejny etap udoskonalania Portalu Obsługi Sprzedaży (POS), kompleksowego systemu do obsługi sprzedażowej i posprzedażowej.

W ramach polisy elektronicznej dostępne jest ubezpieczenie komunikacyjne (OC/AC), domu lub mieszkania Twój DOM Plus oraz podróżnicze Radość Odkrywania.

Rozwiązanie jest dostępne również na urządzaniach mobilnych. Kolejnym krokiem będzie możliwość otrzymania i akceptacji oferty UNIQA także za pośrednictwem SMS.