POZNAJ NIECODZIENNY PORADNIK CODZIENNEJ JAZDY!

ERGO Hestia przygotowała pierwszy w Polsce poradnik, który połączył rajdowca, blogosferę motoryzacyjną i polskich kierowców. W Niecodziennym Poradniku Codziennej Jazdy kierowcy oprócz porad znajdą zdjęcia, filmy oraz historie, z którymi codziennie mogą się spotkać na drodze.

Poradnik ERGO Hestii powstawał przez ostatni rok i jest efektem współpracy jednego z najlepszych polskich kierowców Michała Kościuszko oraz siedmiorga najpopularniejszych polskich motoblogerów i kilkuset kierowców. Ponad 150 stron Poradnika zawiera dziesiątki patentów na poradzenie sobie z trudami codziennej jazdy, filmy i zdjęcia wprost z polskich dróg.

Blogerzy zapytali społeczność kierowców o sprawy, z którymi ich czytelnicy konfrontują się na co dzień. Najczęściej pojawiające się wątpliwości, rady, refleksje i spostrzeżenia trafiły do Poradnika. W poszczególnych rozdziałach czytelnicy znajdą praktyczne rady przedstawione w przystępny sposób, m.in. tabelkę z najczęstszymi gestami kierowców i ich znaczeniem, schematy na bazie zdjęć wprost z polskich dróg, filmy z autostrad, a sam Michał Kościuszko podzielił się swoimi historiami z rajdów.

– Niecodzienny Poradnik Codziennej Jazdy to znakomita okazja do poszerzenia wiedzy na temat bezpieczeństwa jazdy samochodem – opowiada Marcin Kamiński – współautor poradnika oraz bloga Antymoto.com. Każdy rozdział zawiera informacje na temat innego aspektu kierowania autem, dlatego warto zapoznać się z całością. W mojej części czytelnicy dowiedzą się więcej o komunikacji na drodze oraz języku kierowców – zapowiada Marcin Kamiński.

Przez ostatni rok, kiedy powstawał Poradnik, przyświecała nam idea stworzenia praktycznego, pomocnego i zrozumiałego przewodnika nie tylko dla niedzielnych kierowców. Poradnik ma przygotować kierowców na sytuacje zarówno ekstremalne, jak też te codzienne, dlatego postanowiliśmy skonfrontować perspektywę zawodowca z pasjonatami. Mamy nadzieję, że takie połączenie wiedzy i doświadczenia kierowcy rajdowego, blogerów motoryzacyjnych i polskich kierowców pozwoli nam dotrzeć do możliwie szerokiego kręgu użytkowników polskich dróg i w efekcie pozwoli im jeździć lepiej każdego dnia.

Projekt rozpoczął się latem ubiegłego roku od spotkania rajdowego Mistrza Świata Michała Kościuszko oraz siedmiorga polskich motoblogerów – Magdaleny i Marcina (Antymoto.com), Tomka (Prentki-blog.pl), Albina (StrefaKulturalnejJazdy.pl), Bartka (JustWellDriven.com), Marcina (Spalacz.pl) oraz Michała (AutomotiveBlog.pl). Oprócz konkursów prowadzonych przez blogerów uruchomiony został dedykowany blog na temat bezpiecznej jazdy a aplikacja na facebookowym profilu ubezpieczyciela stała się naturalnym agregatorem wiedzy na temat motoryzacji. We współpracę w ramach akcji zaangażowało się radio RMF FM, za pośrednictwem którego Polscy kierowcy przesyłali swoje patenty na radzenie sobie z codziennymi sytuacjami na drodze.

Poradnik jest dostępny w księgarni internetowej EBOOKPOINT.PL.