Załóż firmę i konto w ING

ING Bank Śląski wspiera zarówno małe, jak i duże firmy dostarczając im produkty i usługi, które ułatwiają im podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Rozwiązania te obejmują nie tylko tradycyjną ofertę finansową, ale także ofertę z zakresu beyond banking, dzięki której zarządzanie finansami jest łatwiejsze.

W kwietniu 2019 roku ING Bank Śląski udostępnił zdalny proces rejestracji działalności gospodarczej. Od tego czasu, klienci banku mogą złożyć wniosek o otwarcie firmy i otworzyć konto w systemie bankowości internetowej Moje ING, za jednym razem, nawet na smartfonie.

Taki wniosek umożliwia zdalne zarejestrowanie firmy w CEiDG. Wniosek jest krótki, intuicyjny, zawiera pola wyboru oraz dodatkowe opisy i wyjaśniania. Wiele pól wypełnia się automatycznie, na podstawie danych klienta w banku. Wniosek podpisywany jest Profilem Zaufanym zakładanym w procesie rejestracji firmy.

W procesie zakładania firmy otwierany jest również rachunek bankowy, który zostaje aktywowany w momencie otrzymania z CEiDG potwierdzenia zarejestrowania działalności. Potwierdzenie klient otrzymuje SMS-em, po kilku godzinach od złożenia wniosku. A informację o nowej firmie np. NIP i REGON maile bezpośrednio z CEiDG.

Wniosek o rejestrację firmy w Moim ING jest jednocześnie: wnioskiem o wpis do rejestru REGON, zgłoszeniem do naczelnika urzędu skarbowego (NIP), zgłoszeniem użytkownika, jako płatnika składek do ZUS lub KRUS.

Firmę z ING może założyć osoba fizyczna, która jest użytkownikiem systemu bankowości internetowej Moje ING, ma ukończone 18 lat, jest rezydentem Polski, posiada polskie obywatelstwo i nie ma aktualnie zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Osoby, które nie są klientami banku mogą skorzystać z rejestracji po uzyskaniu dostępu do systemu Moje ING w dowolnym oddziale banku, tam też mogą skorzystać ze wsparcia specjalisty.

Założenie firmy z ING jest bezpłatne. Usługa przygotowana została we współpracy z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii.

Marcin Giżycki, Wiceprezes ING Banku Śląskiego, odpowiedzialny za Pion Klientów Detalicznych

Ułatwiamy naszym klientom bankowanie i wspieramy ich w różnych sytuacjach, również kiedy zakładają własną firmę. Pokazujemy, że z nami mogą założyć firmę i konto za jednym razem, w oddziale czy w aplikacji Moje ING. To co nas wyróżnia to, że cały proces klient może przejść na własnym smartfonie – powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes ING Banku Śląskiego, odpowiedzialny za Pion Klientów Detalicznych.

 

Usługa księgowa i finansowanie faktur

W lipcu bank udostępnił przedsiębiorcom zintegrowaną usługę Finansowania Faktur z ING Księgowością. Takie rozwiązanie pozwala na finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności z poziomu aplikacji księgowej klienta.

Michał Bolesławski – Wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Klientów Korporacyjnych

Jest to wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu klienci mogą wystawiać faktury sprzedażowe, dodawać kosztowe, zarządzać kontrahentami, dokumentami i prowadzić inwentaryzację. Dodatkową opcją jest też możliwość samodzielnego księgowania faktur, wysyłania deklaracji do Urzędu Skarbowego oraz prowadzenie spraw kadrowych firmy. ING Finansowanie Faktur to usługa stworzona z myślą o małych firmach, umożliwiające internetowe finansowanie pojedynczych, nawet najmniejszych faktur.

Zintegrowanie usług ING Księgowość i ING Finansowanie Faktur pozwala klientom wystawiać faktury i zlecać je do finansowania, a następnie monitorować ich statusy. Oferta cenowa na daną transakcję jest widoczna od ręki, użytkownicy mogą ją zaakceptować jednym kliknięciem. W momencie potwierdzenia faktury przez kontrahenta, otrzymuje środki na swoje konto – nawet tego samego dnia. Ostatni krok to finalizacja transakcji, czyli przelew za fakturę do ING w terminie jej płatności.

Sprawdź swojego dostawcę i kontrahenta na ALEO.com

Kolejnym przykładem usług wspierających przedsiębiorców jest serwis ALEO.com – największa baza informacji o firmach. ALEO.com pozwala weryfikować dostawców i kontrahentów przed rozpoczęciem współpracy, a wszystkie dane firm są łatwo dostępne dzięki intuicyjnej wyszukiwarce. Wystarczy wpisać NIP lub nazwę firmy, aby dotrzeć do jej danych rejestrowych, finansowych i kontaktowych. Serwis udostępnia szeroki zakres wiarygodnych danych o ponad 3 milionach polskich firm.

Informacje o każdej z firm znajdują się na jej indywidualnym profilu. Są tam:

  • Dane rejestrowe, finansowe i kontaktowe – wszystkie dane są na bieżąco aktualizowane i pochodzą z oficjalnych źródeł, takich jak KRS, CEiDG, REGON. Dostęp do tych informacji nie wymaga rejestracji w serwisie i jest bezpłatny;
  • Oceny i opinie – wystawiane przez inne firmy, ale też przez użytkowników indywidualnych korzystających z usług danej firmy. Dzielenie się opiniami dodatkowo zwiększa transparentność biznesu.

Często produkty i usługi oferowane przez ING Bank Śląski dla firm są pionierskie na polskim rynku. Takim przykładem m.in. może być usługa Apple Pay dla klientów firmowych korzystających z kart Visa oraz Mastercard. Płatności Apple Pay są szybkie, łatwe i wygodne, a jednocześnie bezpieczne, zapewniające ochronę prywatności użytkownika.

Oferujemy naszym klientom nowoczesne rozwiązania, dzięki którym mają natychmiastowy dostęp do finansów swojej firmy, niezależnie od miejsca w którym się znajdują i urządzenia, z którego korzystają. Dostarczamy im produkty i usługi, których potrzebują, by mogli zająć się prowadzeniem swojego biznesu  – powiedział Michał Bolesławski, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Klientów Korporacyjnych.